www.ondrejzenisek.cz

Boj o zákaz hazardu v Plzni nevzdáváme

06.10.2014

Plzeňská TOP 09 hodlá prosadit zákaz hazardu v Plzni, tak jak slíbila voličům. I když se jí před posledním jednáním zastupitelstva nepodařilo sesbírat 13,5 tisíce podpisů potřebných pro jeho vypsání v termínu komunálních voleb, zákaz hazardu chce v následujícím volebním období prosadit buď ze zastupitelských lavic, či vypsáním referenda v termínu dalších voleb.

TOP 09 od svého vzniku v Plzni prosazuje zákaz hazardu na území města. Snažila se o jeho regulaci celé toto volební období. Poté, co se jí omezit herny nepodařilo politickou cestou a narazila na nevůli vládní koalice ODS a ČSSD, rozhodla se pokusit o vypsání referenda. Sbírat podpisy pro referendum TOP 09 začala v květnu letošního roku. Do poloviny srpna (termínu nutného pro odevzdání podpisových archů) se jí podařilo nasbírat deset tisíc podpisů. Aby však dle zákona o místním referendu mohlo poslední Zastupitelstvo města Plzně dne 4. září vyhlásit referendum ke dni konání komunálních voleb, bylo zapotřebí 13, 5 tisíc podpisů.

„Chtěl bych všem občanům Plzně moc poděkovat za jejich angažovanost. Ukázalo se, že jim není jedno, jak hazard a politici, kteří o hernách v našem městě rozhodují, hazardují se životy obyvatel. Každého podpisu si nesmírně vážíme. Proto bych chtěl Plzeňany ubezpečit, že jejich snaha nebyla marná a že zákaz hazardu v Plzni nevzdáme a budeme prosazovat všemi dostupnými cestami,“ říká Ondřej Ženíšek, kandidát TOP 09 na primátora města Plzně.

TOP 09 ve sbírání podpisů pro referendum dále pokračuje. Připojit podpis je možné na kontaktních místech, která jsou uvedena na webových stránkách http://www.referendumohazardu.cz. „Referendum chápeme jako krajní řešení pro omezení hazardu. Věříme, že nám Plzeňané dají v nadcházejících komunálních volbách dostatečný mandát k tomu, abychom po volbách o zákazu hazardu mohli ve vedení města většinově rozhodnout,“ uzavírá Ondřej Ženíšek.

PRIORITY:

  • Plzeň bezpečná, bez heren Zákaz výherních automatů, městská policie musí být v ulicích více vidět
  • Plzeň moderní a otevřená Prosadili jsme zveřejňování všech veřejných zakázek nad 50 000 Kč
  • Plzeň prosperující a nezadlužená – zastavíme zadlužování města
  • Okruhy místo průtahů – hlavní prioritou je dobudování západního okruhu
  • Více peněz amatérskému sportu – podpora amatérského sportu oproti profesionálnímu
Doporučeně